wtorek, 27 grudnia 2011

Guziki z pętelką: trzecia porcja naszyjników.

Wiem, przepraszam. Powinnam była skończyć pokazywanie kolekcji jeszcze przed Festiwalem.Nie udało się. Zamówione komplety biżuterii i ostatnie rzeczy na Festiwal mnie przytłoczyły. A potem to już przygotowania świąteczne. Ale dziś się poprawiam.

Na początek naszyjnik wykonany z plecionki frywolitkowych sznurków w kolorach zielonym i pomarańczowym oraz warkocza z brązowej włóczki. Ozdobiony jest guzikami i koralikami drewnianymi a zapięcie tworzy szydełkowy guzik i pętelka.

Drugi naszyjnik to prosty warkocz z zielonej i czerwonej włóczki ozdobiony szydełkowym kwiatkiem i drewnianym guzikiem-kołkiem. Zapięcie tworzy szydełkowy guzik i pętelka.


Kolejny naszyjnik, jeden z moich ulubionych, to znów plecionka frywolitkowych sznurków w kolorach pomarańczowym, zielonym i brązowym. Sznurki w połowie długości naszyjnika puszczone są luźno, a przejście technik maskuje duży brązowy guzik dr
ewniany. Zapięcie naszyjnika tworzy szydełkowy guzik z pętelką.


Jako przedostatni dziś pokażę naszyjnik zamykający kolekcję. Moja szydełkowo-guzikowa wariacja na temat tzw. bib necklace. Szydełkową pomarańczową bazę zdobią naszyte koraliki i guziki drewniane, zapięcie tworzą pomarańczowo-brązowe warkocze przechodzące w pętelkę i naszyty guzik wykonany z plastra drewna. Jest to chyba mój faworyt z całej kolekcji a zdjęcie "na modelce" uważam za najbardziej udane z całej sesji.


No i na koniec komplet naszyjnik + bransoleta stworzone na zasadzie kolorystycznych przeciwieństw. Inspiracją dla naszyjnika była gałąź porośnięta małymi grzybkami, zdjęcie z jakiegoś starego atlasu grzybów ;) Naszyjnik powstał z dwóch kolorów brązowych sznurków frywolitkowych połączonych za pomocą plecionki. Ozdobiony jest szydełkowymi "czarkami"w kolorze pomarańczowym z naszytymi w środku drewnianymi kulkami. Zapięcie naszyjnika tworzą włóczkowa pętelka i drewniana kulka. Szeroka bransoleta w kolorze pomarańczowym
wykonana została na szydełku i ozdobiona brązowymi "czarkami" z naszytymi drewnianymi kulkami.


Na dziś to by było wszystko. W ostatniej odsłonie pokażę bransolety z kolekcji "Guziki z pętelką".

1 komentarz:

zajączek pisze...

Śliczne są te prace, ale zdjęcia po prostu wspaniałe! strasznie zazdroszczę... ;)