sobota, 12 listopada 2011

Guziki z pętelką: Naszyjników część pierwsza

Jak obiecałam zaczynam pokazywanie kolekcji w szczegółach. Dziś pierwsza część naszyjników, których, jak zauważyłyście z pewnością, jest dość sporo.

Kolekcję otwiera z pozoru prosty, czerwono-zielony naszyjnik z 3 warkoczy i drewnianych kulek. Jednak prostota ta jest myląca. Naszyjnik wykonany jest na końcach z jednego warkocza, który następnie rozdziela się na 3 cieńsze, ozdobione drewnianymi kulami. Zapięcie w postaci ręcznie robionego guzika z plastra drewna i włóczkowej pętelki.


Drugi naszyjnik, czerwono-brązowy, łączy w sobie splot warkoczowy i technikę frywolitki. Ozdobiony jest dużym plastrem drewna z widocznymi słojami. Lewa, krótsza część naszyjnika powstała z 3 splecionych ze sobą łańcuszków frywolitkowych, a prawa część ze zwykłego warkocza. Miejsce łączenia warkoczy zamaskowane jest owijką wykonaną na szydełku.


Trzeci naszyjnik to dalekie echo inspiracji ozdobami skandynawskimi z okresu wikingów ;) Dwa plastry drewna oddzielają od siebie zielono-brązowy warkocz stanowiący przód naszyjnika, i frywolitkowy łańcuszek z brązowej włóczki.


Ostatnim dziś prezentowanym elementem kolekcji jest naszyjnik w tonacji zielono-ceglastej. Początkowo miał on stanowić komplet z jedną z bransolet, jednak samodzielnie prezentuje się korzystniej. Przód naszyjnika wykonany jest z 3 warkoczy złączonych na środku guzikiem z kokosa. Pozostała część wykonana jest z frywolitkowych łańcuszków, częściowo również splecionych w warkocz. Zapięcie naszyjnika stanowi ręcznie wykonany guzik z plastra drewna i włóczkowa pętelka.

Następne naszyjniki już jutro ;)

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

super:)

Anonimowy pisze...

Podziwiam i pomysł i wykonanie super !!!Pozdrawiam cieplutko :))))