czwartek, 17 maja 2012

Mini kolekcja "Bordowa Elegancja"

Dzisiaj wreszcie zapowiadana w ostatnim czasie bordowa mini-kolekcja.
Zainspirowało mnie do jej stworzenia pewne zamówienie indywidualne. Otóż zamawiająca zażyczyła sobie kolczyki "kwiatki bordowo-kremowe" i od razu w mojej głowie pojawiło się mnóstwo pomysłów. Właściwie od razu wzięłam się do pracy. Okazało się, że moje wizje różniły się od pomysłów zamawiającej i choć ostateczny rezultat zamówienia sporo odbiegał od pierwotnych pomysłów (w wyniku konsultacji powstały zupełnie inne kolczyki nie włączone do kolekcji) to nie pozwoliłam się zmarnować temu, co już zaczęłam dłubać. Najpierw powstały 4 pary kolczyków, potem bransoleta a na końcu inspirowany łapaczem snów naszyjnik.


Naszyjnik ma 51cm długości, średnica koła wynosi 7 cm. Wykończony jest szklanymi perełkami, koralikami euroclassu i posrebrzanymi elementami
Bransoleta ma 18 cm długości. Ozdobiona jest charakterystycznym dla mnie wielowarstwowym kwiatkiem (tym razem nie poszalałam, tylko 3 warstwy + koralik) i wykończona jest posrebrzanymi elementami, w tym ozdobnym karabińczykiem.

Największe w kolekcji kolczyki, wykonane na przerobionej nieco bazie kolczykowej dwukolorowe kwiatki wykończone szklanymi koralikami. Długość z biglem 9,5 cm, średnica kółek wynosi 6,7 cm.

Małe, proste kwiatki dwukolorowe z dodaną w środku szklaną perełką. Klasyka w czystej postaci ;P
Mają 5 cm długości razem z biglem i 3 cm szerokości.

Wariacja na temat kolczyków wielowarstwowych, oczywiście dwukolorowa, wykończona szklanymi perełkami. Mają 5,5 cm długości razem z biglem i 2,5 cm szerokości.


No i na koniec najbardziej eleganckie kolczyki z całej kolekcji, z dużą szklaną perłą i zawieszone na posrebrzanych biglach angielskich. Mają 6,7 cm długości i 4 cm szerokości.

Na tym koniec tego długaśnego posta ;) Jak wam się podoba moja pierwsza tematyczna mini-seria?

6 komentarzy:

anza pisze...

Bardzo fajne :) kto by pomyślał, że można ot tak wykombinować tyle udanych wariacji na temat dwóch kolorów. Ciekawa jestem co ostatecznie wybrała zamawiająca..?

Revi pisze...

Ostatecznie po kilku konsultacjach zrobiłam dla niej zupełnie inne kolczyki w tej kolorystyce, niestety poszły już w świat i nie mam dobrego zdjęcia.

dudqa pisze...

Zjawiskowa

God's Kid pisze...

You have some very nice tatting!! :)

Bożenka pisze...

śliczna biżuteria,, kolorki pięknie zestawione, wzory ciekawe, same komplementy cisną się na usta :-)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w odwiedziny :-)

libra pisze...

Bardzo mi się podoba takie zestawienie kolorów. Śliczne!