środa, 24 lipca 2013

Sutasz + wire wrapping/ Soutache and wire wrapping.

 Jak obiecywałam tak publikuję dziś kolejną nowość. Największe dzieło ostatnimi czasy i najbardziej pracochłonne. Jest to naszyjnik wykonany w technikach wire wrapping i haftu sutasz.
Najpierw pobawiłam się miedzią i stworzyłam wire-wrappingowy element dla którego w ogóle nie mogłam wymyślić zastosowania. Po namyśle odwróciłam go do góry nogami i dorobiłam krawatkę, a u dołu postanowiłam dodać "coś". Owo coś okazało się elementem z sutaszu w kolorze niebieskim i granatowym. Jako środka użyłam pastylki nocy kairu, której kuleczki znajdują się również w zawijaskach sznurków. Do tego oczwiście koraliki toho w kilku odcieniach niebieskiego. Tak powstałą zawieszkę zamontowałam na plątaninie sznurków skręcanych w dwóch rozmiarach. Zapięcie wygięłam z miedzianego drutu.
Naszyjnik ma 52 cm długości a sama zawieszka ma 11 cm.  
 
Naszyjnik dostępny w sklepiku na etsy.
A gdyby kogoś interesowały jakieś z moich starych prac to na allegro właśnie robię wyprzedaż po okazyjnych cenach. Na razie filce i dwa naszyjniki z fimo.

***

As promissed I want to show you another of my new works. Today it will be a soutache and wire wrapping necklace.
This unique necklace was created by combining a passion for soutache and wire wrapping. First I madea copper wire wrapped element, then I started to create soutache parts to fit to it. I've used glass beads and blue goldstone,and of course soutache braids.
The necklace is 20.47" (52 cm) long and the pendant is 4.33" (11 cm) long.
The necklace is available in my etsy shop.

1 komentarz:

anza pisze...

Świetny projekt, naprawdę wyjątkowy :)
Pozdrawiam!