sobota, 8 września 2012

Królowa Nocy - naszyjnik / Qeen of the Night necklace


Dzisiaj naszyjnik z którego jestem niesamowicie dumna. Może dlatego, że powstawał w bólach, z długimi przerwami na myślenie nad kolejnym krokiem a jednak wyszedł nadspodziewanie dobrze. Śmiem nawet zacytować mamę, która stwierdziła że jest naprawdę piękny ;)
Najpierw powstał sznur koralikowy z całej paczki koraliczków knorr prandell 2,5 mm. Oznaczone były jako antracyt, ale to chyba była pomyłka bo kolor wyraźnie jest hematytowy. Z powodu tej pomyłki w oznaczeniu nie udało mi się nabyć więcej takich koralików gdy okazało się, że ich zabrakło ;) Sznur był więc za krótki na samodzielny naszyjnik. Pomyślałam więc o dorobieniu mu jakiegoś wisiora żeby go uatrakcyjnić. I powstał problem z zapięciem, bo gdyby było "po bożemu" to nie miałabym na czym wisiora zamocować do sznura. Dlatego zapięcia są dwa - ozdobne skrzynkowe - i ukrywają się pod postacią tych kulek w srebrnym kolorze, które wyglądają jak przekładki. Zdjęcie prezentujące rozpięty naszyjnik:


 Pomimo dużych problemów z nabyciem koralików odpowiednich i kupowania ich partiami w 4 różnych sklepach udało się skończyć cacuszko. Do wisiora użyłam koralika z barwionego jaspisu krajobrazowego (tak przynajmniej był oznaczony w sklepie), oplecionego koralikami toho 11/0 opaque jet i metallic nebula oraz 15/0 metallic hematite. Lekkości i elegancji sutaszowemu wisiorowi dodaje warstwa koronki frywolitkowej w kolorze granatowym. Długo również szukałam wykończenia dla naszyjnika, ponieważ brakowało mi czegoś "na dole". Jako, że nie umiem sama wypleść kropelki z koralików (która by chyba najbardziej pasowała) zaposiadłam koralik z nocy kairu i sopel z czarnego szkła. Wykończenie stanowią elementy posrebrzane.
Naszyjnik dostępny jest w moim nowootwartym sklepiku na etsy, do którego serdecznie zapraszam:
http://www.etsy.com/shop/MadeByRevi


***

Today I want to show you my newest necklace (finished this morning), the "Queen of the Night". It's made from beaded crochet rope and soutache/tatting pendant. I used hematite 2,5 mm knorr prandel beads and toho beads 11/0 metallic nebula. 11/0 opaque jet and 15/0 metallic hematite. Center of the pendant is jasper stained in blue.

Necklace is available in my new etsy shop:
http://www.etsy.com/shop/MadeByRevi

6 komentarzy:

anza pisze...

Królewski :) napracowałaś się i to bardzo, masz z czego być dumna!
Pozdrawiam!

DorARTthea pisze...

Myślę,że kropelka koralikowa nie pasowałaby tutaj, za dużo dobrego ;-)
A tak jest idealnie! Piękny wisior!

Paulina pisze...

poprostu cudo pozdrawiam ciepluteńko

Revi pisze...

Dzięki dziewczyny :)

Dorsiczkowo pisze...

Bardzo pracochłonny, ale efekt niesamowity.Bardzo ładny:)

Beata (To lubię...) pisze...

Robi wrażenie :-)) piękny :-))