niedziela, 21 kwietnia 2013

Gwiazda Północy/Star of the North

Dzisiaj zapowiadany już kiedyś naszyjnik. Pierwotny pomysł narodził się w listopadzie, gdy nabyłam druzę agatu w srebrnym kolorze. Strasznie mi się one podobają i po prostu wiedziałam, że muszę coś z tym kamieniem zrobić. W wyobraźni od razu powstał naszyjnik: kamień otoczony zwojami czarnego sutaszu, z frywolitką, zawieszony na sznurze koralikowym. Oczywiście realizacja pomysłu nastręczyła pewnych trudności, jak już pisałam wcześniej. Ale po dodatkowym zakupie odpowiednich koralików udało mi się stworzyć coś, co mniej więcej pasuje do pierwotnej koncepcji.
Jak widać kamień otacza sutasz czarny i srebrny a także czarny sznurek skręcany. Nad nim znajduje się kuleczka onyksu i koraliki toho opaque jet 0/11 i frosted opaqie jet 0/8. Tył wisiora podszyty jest filcem, do którego następnie przyszyłam dwie warstwy frywolitkowej koronki: czarną z bawełny i srebrną z madeiry (nie lubię plastikowych nici, ogłaszam wszem i wobec). Wisior dzięki krawatce z koralików zamontowany jest na sznurze szydełkowo-koralikowym.
Naszyjnik zdecydowanie się wyróżnia. Jestem z niego niesamowicie zadowolona, bo choć kosztował mnie dużo pracy to efekt jest powalający.
Naszyjnik dostępny jest w moim sklepiku na etsy lub bezpośrednio u mnie.

***

Today I want to show neckalce announced once before. The original idea was born in November, when I bought that druzzy agate in silver color. I really like this kine of stones, and I just knew I had to do something with this one. In my mind immediately showed a project of necklace: stone surrounded by coils of black soutache with tatting, suspended on a beaded crochet rope. Of course, the implementation of the idea provided some difficulties, as I have written before.
  The pendant of this necklace was inspired by a cold light of stars in the night sky. At the pendant core there is the agate druse in silver color, which is reminiscent of the light of a shining star. The pendant is made with soutache embrioidery and tatting techniques. It is attached to beaded crochet rope made form toho seed beads.
Necklace definitely stands out. I'm incredibly happy with it, because even though it cost me a lot of work this effect is smashing.
The necklace is available in my etsy shop.

5 komentarzy:

Słoń i Mrówka pisze...

Przepiękny!

Misia pisze...

Ojojoj,dech zapiera.Ależ śliczny.

alveaenerle pisze...

Efekt końcowy wart włożonego wysiłku, wisior jest powalający!

God's Kid pisze...

Very elegant pendant!! :)

Rozwód Warszawa pisze...

Zastanawiam się, czy czy ktoś byłby w stanie zmienić twoje podejście